Verilerinizden Vazgeçmeyin

Sahip olduğumuz hem kişisel hem de kurumsal tüm verilerimiz gün geçtikçe artmakta ve bunun için çeşitli depolama alanlarına ihtiyaç duyarız. Verinin çok daha değerli olduğu bu çağda verilerimiz hayati derecede kritik bir öneme sahip olabilmektedir.

Veriye erişim hızı ve güvenlik gibi etkenler göz önüne alındığında verilerin
saklandığı platformlar ve cihazlar farklılık göstermektedir. Bu cihazlardaki
verileriniz çeşitli nedenlerden dolayı, bunlar; doğal afetler, yangın, deprem,
teknik arızalar, istenmeden silinme, güç kaybı sonucu vs. gibi sebeplerden
kaynaklı yok olabilir veya silinebilir.

 

Veriler yazılma ve okunmasına bağlı olarak yapısı gereği cihazınızdan kolayca silinmemektedir. Gerekli laboratuvar ortamı, cihazlar, yazılımlar en önemlisi bu alanda deneyimli kişilerce tekrar kurtarılabilir. Herhangi bir veri kaybı yaşadığınızda verilerinizin tekrar kurtarılmasını kolaylaştırmak ve kurtarılacak verinin bozulmaması adına aşağıdaki adımları uygulamanız önemlidir.

SABİT DİSKİ ÇALIŞTIRMAYIN!

Bir bilgisayarı veya harici sabit sürücüyü çalıştırmak, aktif olarak kullanmıyor olsanız bile silinen alana yeni veri yazılması nedeniyle kalıcı veri kaybına neden olabilir.

VERİ KURTARMA YAZILIMI KULLANMAYIN!

İnternette bulunan ücretsiz veya kırık yazılımları asla kullanmayın. Unutmayın, bilgi ve becerilerin sınırlarını aştığınızda, istemeden geri dönüşü olmayan sonuçlar üretebilirsiniz.

ÇALIŞMAYA ZORLAMAYIN!

Sabit sürücünüz anormal sesler çıkarırsa, onu çalışmaya zorlamayın ve gücü hemen kapatın.

SABİT DİSK KAPAĞINI KESİNLİKLE AÇMAYIN!

Sabit diski laboratuvar ortamının dışında açmak kontaminasyona neden olabilir ve hassas bileşenlere zarar vererek uzmanların bile düzeltemeyeceği sorunlara yol açabilir.

SABİT DİSKİ DONDURMAYIN, ISITMAYIN VEYA YIKAMAYIN!
Bu tür aksiyonlarınız son derece tehlikelidir ve hem diskinize hemde verilerinize geri dönüşü olmayan zararlar verecektir.
VURMAYIN!

Disk içerisindeki hassas bileşenlere çok ciddi zararlar vererek dönüşü olamayan sonuçlar doğurabilir.

ELEKTRONİK AKSAMINA DOKUNMAYIN!

Sabit sürücünün altındaki yeşil veya mavi devre kartını çıkarmayın; kart üzerindeki bazı bileşenler, verilere erişmenizi sağlayan anahtar parçalardır.

FORENART uzmanları veri kurtarma alanında verilerinizi en az kayıp olacak şekilde kurtarmayı hedeflemektedir. İlk olarak veri kaybını önlemek için size doğru şekilde rehberlik ederek gerekli bilgi ve teknik desteği sağlamaktayız. Daha sonra veri kurtarma için alınan malzemeler detaylı olarak kontrol edilir ve laboratuvar ortamında müdahale edilerek very kurtarma işlemi başlatılır.

Nerelerden Veri Kurtarıyoruz?

01
Harddisk

02
Cep Telefonu

03
Flash Disk USB

04
Sunucu/Server

05
NAS

06
RAID

07
SAS

08
Apple MAC

09
Güvenlik Kameraları

10
SQL Veritabanı

11
DVR Güvenlik Sistemi

12
Giyilebilir Cihazlar

Güvenli Veri Silme Hizmeti Mi Almak İstiyorsunuz?